سه شنبه , 14 جولای 2020
دیکشنری آنلاین انگلیسی به فارسی لغت نامه دهخدا


کلاس فن بیان آموزش آنلاین زبان انگلیسی
 

 
دوره مدیریت فروش و بازاریابی حرفه ای

اطلاعات تحصیل در خارج کشور

ادامه تحصیل در خارج

فرم درخواست مشاوره جهت اعزام دانشجو – تحصیل در خارج – بورسیه تحصیلی – مهاجرت و اقامت دائم و موقت را پر فرمایید.

اطلاعات شما بر اساس کشور مورد نظر در اختیار مشاورین و موسساتی که در این زمینه مجوز رسمی دارند و بسیار ماهر, متخصص و با تجربه هستند قرار خواهد گرفت تا با شما تماس حاصل شود.

نام و نام خانوادگی *
جنسیت *
تاریخ تولد*
وضعیت تاهل*
تعداد فرزندان
تلفن همراه *
آدرس ایمیل *
شغل*
مقطع تحصیلات رشته و گرایش*
میزان آشنایی با انگلیسی*
کشور مورد نظر*
نوع اقامت درخواستی*
وضعیت نظام وظیفه
وضعیت پاسپورت
شهر محل زندگی *
آدرس*

بورسیه و کمک هزینه تحصیلی

بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی به کمک های مالی گفته می شود که از سوی دانشگاه ها و مراکز آموزشی به دانشجویان داده شده و دانشجو نیازی به بازپرداخت آن ندارد. کمک هزینه های تحصیلی ممکن است از سوی دانشگاه، دولت فدرال و دولت های ایالتی و حتی از سوی مراکز و شرکت های خصوصی پرداخت گردد. این کمک ها به طور کلی به صورت زیر می باشند.

بورسیه های دوره های لیسانس

دانشجویان مقطع لیسانس می توانند در صورت تحصیل تمام وقت برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی با توجه به معدل دوره دیپلم و عملکرد دوره دانشگاه اقدام نمایند. میزان کمک هزینه همچنین بستگی به نوع نیاز و درخواست دانشجو دارد. در بسیاری از دانشگاه ها، دانشجویان بعد از ترم اول و یا دوم می توانند برای دریافت بورسیه وسایر کمک هزینه های تحصیلی اقدام نمایند. میزان بورسیه بین 1500 دلار تا 9 هزار دلار در سال می باشد.
نحوه اعطای بورسیه به دانشجویان دوره لیسانس

دانشگاه ها دارای دو منبع اصلی برای اخذ بورس و کمک هزینه های تحصیلی می باشند. از طریق خود دانشگاه محل تحصیل و از طریق مراکز خارجی مانند شرکت ها، موسسات تحقیقاتی، سازمان های خیریه و مراکز غیر انتفاعی. برخی از دانشگاه های کانادا و آمریکا در صورتی که متقاضی دارای شرایط عالی برای پذیرش باشد در همان ابتدای صدور پذیرش به دانشجو بورسیه می دهند ولی مبلغ این بورسیه معمولا زیر سه هزار دلار است. با این حال در بیشتر دانشگاه ها، دانشجویان پس از ترم اول و با اعلام نتایج ترم می توانند تقاضای بورسیه نمایند. دانشگاه ها معمولا دارای بخش بوس و کمک هزینه های تحصیلی هستند که فرم ها و شرایط اخذ بروس در آنها ارایه می گردند.

دوره های تحصیلات تکمیلی

کمک هزینه تحصیلی به شکل های مختلف در بسیاری از دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها در کانادا و آمریکا اعطا می گردد. معمولا دانشگاه های بهتر و ممتاز دارای بودجه های بالاتر و کمک هزینه های بیشتری نیز هستند. مهمترین شکل این کمک هزینه ها به صورت زیر می باشند.

1. بورسیه و یا Fellowship

بورسهای تحصیلی داری انواع گوناگونی است که معمولا از سوی دانشكده ها یا شرکتها و موسسات خارج از دانشگاه به منظور تشویق در اختیار دانشجویان مستعد در تعدادی محدود قرار میگیرد. خصوصیت اصلی بورسها این است که بر خلاف کمک هزینه در قبال گرفتن آن لازم نیست کار بکنید. معمولاً برای کسب بورسیه نمره GRE و معدل دوران لیسانس و فوق لیسانس و توصیه نامه های اساتید بسیار مهم هستند. این مورد معمولاً توسط اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه بررسی می شود و بسیار رقابتی است.
2. دستیار تدریس و یا Teaching Assistantship

شما بعنوان یك TA برای همكاری با یكنفر استاد در تدریس یك دوره بخصوص انتخاب می شوید. وظیفه TA بصورت عمومی شامل نمره دادن، كمك به دانشجویان و اداره جلسات هفتگی می باشد. سمت شما بعنوان دستیار تدریس بستگی به نظر استادی دارد كه با وی همكاری دارید. کسب موقعیت TA به تسلط دانشجو به زبان انگلیسی و توانایی تدریس بستگی دارد. معمولاً دانشگاههای مختلف کلاسها و یا دوره هایی برای دانشجویان خارجی متقاضی TA دارند.

3. دستیار تحقیق و یا Research Assistantship

در موارد بسیاری اساتید از طریق پروژه های تحقیقاتی بودجه ای کسب می کنند که قسمتی از این بودجه به دانشجویان فوق لیسانس یا دکترا بعنوان RA تعلق می گیرد.

نحوه اخذ کمک هزینه تحصیلی برای دوره های فوق لیسانس یا دکتری

نحوه اخذ کمک هزینه برای دوره های فوق لیسانس و دکتری در دانشگاه ها متفاوت بوده و بستگی به رشته، دانشگاه محل تحصیل و گروه تحصیلی (Department) دارد. با این حال معمولا کمک هزینه های تحصیلی به صورت موارد زیر به دانشجویان پرداخت می گردد.

1. دانشجویان در هنگام ارسال تقاضای پذیرش اعلام می نمایند که خواهان دریافت کمک هزینه هستند. دانشگاه با بررسی پرونده شرایط دانشجو را برای دریافت کمک هزینه مورد بررسی قرار داده و میزان کمک هزینه و شرایط آنرا را در برگه پذیرش اعلام می کند. این اطلاعات ممکن است به صورت حداقل مبلغ کمک هزینه تضمینی از سوی دانشگاه (مثلا 18 هزار دلار در سال)، زمان (حداکثر 4 سال) و شرط معدل (معدل A) باشد. این کمک هزینه ها معمولا به صورت TA و یا ترکیبی از TA، RA، Felowship، Grant است.

2. در برخی از دانشگاه ها یا بعضی رشته ها، اساتید دارای بودجه های تحیقاتی برای پروژه های خود هستند و باید بخش از این بودجه را به دانشجویان خود بعنوان RA پرداخت نمایند. از سوی دیگر دانشجویان باید در هنگام پذیرش با تماس با اعضای هییت علمی دانشکده به دنبال یک استاد راهنما (Supervisor) باشند. در صورتی که استاد راهنما شرایط علمی و علایق تحقیقاتی دانشجو را قبول کند و بودجه نیز داشته باشد، دانشجو را تایید کرده و به دانشکده اعلام می کند. مبلغ این کمک هزینه بستگی به بودجه استار راهنما و شرایط متقاضی دارد.

3. دانشجویان پس از پذیرش و شروع تحصیل در ترم های دوم و یا سال دوم به بعد می توانند برای دریافت بورس از موسسات داخل دانشگاه (مانند گروه های تحقیقاتی) و یا مراکز خارج دانشگاه (مانند مراکز غیر انتفاعی و یا مووسسات دولتی) بورس بگیرند. در این نوع بورسیه ها رشته تحصیلی، موضوع تحقیق و عملکرد تحصیلی دانشجو بسیار مهم است.
دانشجویان باید توجه کنند که در برخی دانشگاه ها دانشجو ممکن است از تمامی شیوه های بالا واجد شرایط گرفتن کمک هزینه باشد با این حال چنانچه مجموع دریافتی از مبلغ خاصی بالاتر رود ممکن است دانشگاه یکی از کمک هزینه ها کاهش و یا قطع نماید. به عنوان مثال چنانچه داشجو دارای TA باشد و به از آن با یک استاند به عنوان RA شروع به کار کند، مبلغ TA خود به خود از سوی دانشگاه و یا دانشکده کاهش خواهد یافت.
برای اطمینان از نحوه ارایه بورسیه، بودجه تحقیقاقی و سیاست دانشگاه، متقاضیان باید قبل از پذیرش وب سایت دانشکده و دانشگاه را به دقت مطالعه نماید. و یا به دانشکده تماس بگیرد

 

تحصیل در کانادا

دوره کالج در کانادا

کالج ها یکی از معمول ترین مراکز آموزش عالی در کانادا می باشند. کالج ها دارای دوره های کوتاه مدت بوده و بیشتر روی رشته های تخصصی-کاربردی، فنی و حرفه ای و مهندسی تمرکز دارند. شرایط ورود به کالج ها آسان تر از دانشگاه ها می باشد.همچنین با توجه به کوتاه تر بودن دوره تحصیل در کالج، امکان ورود به بازار کار و یافتن سریع تر شغل با ورود با کالج راحت تر خواهد بود. بسیاری از رشته های تحصیلی به دلیل آنکه جنبه علمی پایین تر و جنبه کربردی و فنی بالاتری دارند تنها در کالج ها ارایه می گردند. با این حال برخی کالج های بزرگ در کانادا و آمریکا رشته های مقطع لیسانس را نیز ارایه می کنند. رشته های لیسانس ممکن است کاملا در کالج تکمیل گردد و یا یا بصورت (co-op) با مشارکت یک دانشگاه باشد.

کالج ها معمولا دارای دو گروه رشته ها می باشد. برخی از رشته ها جنبه عمومی داشته و مناسب کسانیست که از دبیرستان فارع التحصیل شده اند و یا مدارک بالاتر از سطح دبیرستان ندارند. گروه دیگر رشته های تخصصی می باشند که مناسب افراد دارای مدارک تحصیلی بالاتر از دیپلم است. این رشته ها تکمیلی می باشند و در برخی زمینه ها برای دریافت مجوز های فعالیت در مشاغل گوناگون ضروری هستند. مانند مدارک حسابداران خبره و یا مدارک برق کاران صنعتی

شرایط تحصیل در کالج در رشته های عمومی

حداقل مدرک دیپلم دبیرستان
مدرک زبان انگلیسی IELTS و یا TOEFL

شرایط تحصیل در کالج در رشته های تخصصی

حداقل مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی
مدرک فوق دیپلم و یا لیسانس و یا بالاتر
مدرک زبان انگلیسی IELTS و یا TOEFL

متقاضیان بدون مدرک زبان انگلیسی باید ابتدا دوره های زبان را تکمیل نمایند.

رشته های تحصیلی در دوره کالج کانادا

برخی رشته های تحصیلی در کالج ها به شرح ذیل می باشند:

 • Electro Mechanical Design
 • Financial Services Management
 • Human Resources Management
 • International Business
 • Marketing Management
 • Project Management and Environmental
 • Project Management and Information Technology
 • Visual Effects for Film and Television
 • GIS Applications
 • Business Studies
 • Computer Civil Engineering
 • Electronic Engineering
 • Electro Mechanical
 • Environment Technician
 • 3D, Game, and Animation Design
 • Advanced Accounting
 • Electronics Design
 • Bioinformatics
 • Esthetics and Spa Therapies
 • Corporate Communications and Management
 • Advanced Database Developer
هزینه تحصیل در کالج

هزینه تحصیل در کالج بستگی به محل تحصیل دارد حدودا به صورت زیر می باشد:

• شهریه دوره زبان حدود 10 تا 11 هزار دلار در سال (درصورت نیاز به گذرانده دوره زبان)
• شهریه تحصیل در دوره اصلی 12 تا 14 هزار دلار در سال
• هزینه زندگی 800 تا 1200 دلار در ماه
• سایر هزینه ها 3 تا 5 هزار دلار در سال

دوره فوق لیسانس در کانادا

آمریکا و کانادا دارای بهترین دانشگاه های دنیا از نظر علمی و سطح امکانات برای تحصیل در دوره های فوق لیسانس می باشند. متقاضیان باید اخذ پذیرش مقطع فوق لیسانس باید حداقل شرایط زیر را داشته باشند:

شرایط اخذ پذیرش دوره فوق لیسانس

اخذ پذیرش دوره های فوق لیسانس همراه با کمک هزینه برای دانشجویان بین المللی بخصوص برای کسانیکه دارای مدارک دانشگاهی از دانشگاه های غیر آمریکایی و یا کانادایی هستند آسان نیست. متقاضیان برای اخذ پذیرش مقطع فوق لیسانس باید حداقل شرایط زیر را داشته باشند:

مدرک کارشناسی با 4 سال تحصیل و با معدل حداقل 15
سه توصیه نامه از اساتید قبلی
تهیه statement of Interest متناسب با رشته تحصیلی
مدرک زبان انگلیسی (IELTS, 6.5) و یا (TOEFL, iBT: 100; CBT: 250; PBT: 600)
مدرک GRE
مدرک GMAT برای رشته های مالی، بیزنس و مدیریت و حسابداری

متقاضیان باید توجه نمایند که اخذ پذیرش بدون داشتن مدرک زبان (Conditional Admission) امکان پذیر نمی باشد. دارا بودن مدرک زبان و تسلط به زبان انگلیسی برای استفاده از مزایای کار به عنوان دستیار تحقیقاتی و یا دستیار تدریس ضروری است. سایر عوامل مهم در اخذ پذیرش عبارتند از دارا بودن مقالات علمی در نشریات بین المللی، شرکت در سمینارها، و کنفرانس های بین المللی. دارا بودن شرایط ذکر شده در بالا از عوامل مهم برای اخذ بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی در بسیاری از دانشگاه های آمریکا و کانادا می باشد.

هزینه تحصیل و کمک هزینه دوره فوق لیسانس

در برخی دانشگاه های کانادا و آمریکا به دانشجویان دوره فوق لیسانس کمک هزینه دانشجویی داده نمی شود. همچنین ممکن برخی دانشگاه ها اعطای کمک هزینه به دانشجویان فوق لیسانس را منوط به گذراندن سال اول و عملکرد تحصیلی آنها مشروط نماید. با این حال چنانچه دانشجو از شرایط مناسبی برخوردار باشد می تواند کمک هزینه را از ترم اول تحصیل دریافت نماید. به دانشجویان فوق لیسانس در دانشگاه های متوسط به بالا سالیانه بین 12 تا 18 هزار دلار بابت TA و یا RA پرداخت می گردد. کمک هزینه های تحصیلی در برخی دانشگاه ها و رشته های تحقیقاتی بیشتر است.

هزینه تحصیل در دوره فوق لیسانس در کانادا پایین تر از آمریکا می باشد با این حال کمک هزینه های دانشگاه های آمریکا معمولا بیشتر است. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا برای هر سال (سه ترم تحصیلی) بین شش تا نه هزار دلار است. این هزینه در دانشگاه های آمریکا حدود هجده هزار دلار در سال می باشد.

هزینه های تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا بستگی به مقطع تحصیلی، شهر و استان محل تحصیل و همچنین نوع موسسه آموزشی دارد. کانادا دارای موسسات آموزشی دولتی و خصوصی می باشد، که هزینه تحصیل در موسسات خصوصی معمولا بالاتر می باشد.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا بستگی به استان محل تحصیل دارد. هزینه تحصیل در استان اونتاریو معمولا بالاتر از سایر استان هاست و هزینه تحصیل در کبک کمتر از استان های دیگر کانادا می باشد.

1. دوره زبان: هزینه هر ترم چهار ماهه زبان حدود پنج هزار دلار

2. دوره کالج: هزینه تحصیل برای هر ترم چهار ماهه حدود شش تا هفت هزار دلار است

3. دوره لیسانس: هزینه تحصیل برای هر ترم چهار ماهه برای رشته های عمومی حدود هفت هزار دلار و برای رشته های فنی حدود 9 هزار دلار است

4. دوره فوق لیسانس و دکتری: هزینه تحصیل برای هر ترم چهار ماهه حدود سه هزار دلار است. دانشجویان باید برای سه ترم در سال هزینه پرداخت نمایند

هزینه زندگی در هنگام تحصیل در کانادا

هزینه زندگی دانشجویی در هنگام تحصیل بستگی به محل تحصیل و امکانات رفاهی دارد. امکان اخذ خوابگاه در بیشتر دانشگاه ها و کالج های کانادا و آمریکا فراهم می باشد. دانشجویان همچنین می توانند در محل های مسکونی خارج از دانشگاه و یا کالج زندگی نمایند. دانشجویان همچنین می توانند در پانسیون زندگی نمایندو مهمترین ویژگی زندگی در پانسیون امکان آشنایی با فرهنگ مردم شهر محل تحصیل و یادگیری سریعتر زبان انگلیسی می باشد. دانش آموزان در هنگام تحصیل می توانند از امکانات پانسیون و زندگی با خانواده های کانادایی استفاده نمایند. سکونت در پانسیون بویژه برای دانش آموزان دوره های دبیرستان که سن کمتری دارند توصیه می گردد.

در پانسیون ها، خانواده های مورد تایید دبیرستان، کالج و یا دانشگاه بوده دانشجویان با توجه به سلایق و محدودیت های شخصی به این خانواده ها معرفی می گردیند. خانواده ها مسوول تهیه امکانات زندگی، مطالعه و تغذیه دانش آموزان و دانشجویان (حداقل دو وعده غذا) بوده و رفتار آنها را در هنگام اقامت زیر نظر خواهند داشت.

هزینه های زندگی به طور متوسط به صورت زیر است.
1. هزینه خوابگاه دانشجویی ( یک اطاق با سرویس مشترک): حدود سیصد دلار در ماه
2. هزینه خوابگاه دانشجویی ( یک واحد کامل یک خوابه): حدود هفتصد دلار در ماه
3. هزینه زندگی بیرون دانشگاه و یا کالج ( یک اطاق با سرویس مشترک): حدود چهارصد تا پانصد دلار در ماه
4. هزینه زندگی بیرون دانشگاه و یا کالج ( یک واحد کامل یک خوابه): حدود نهصد تا هزار دلار در ماه
5. هزینه زندگی در پانسیون (همرا با غذا): حدود هفتصد دلار در ماه
6. سایر هزینه های زندگی (رفت و آمد، لباس و غیره): حدود پانصد دلار در ماه

سایر هزینه های تحصیل

دانشجویان علاوه بر پرداخت هزینه های تحصیل که شهریه می باشد دارای هزینه های دیگری نیز می باشند که بعضی از آنها فقط یک بار در سال پرداخت می گردد و برخی دیگر فقط در هنگام ثبت نام پرداخت خواهد شد. مهمترین این هزینه ها به صورت زیر می باشند.

1. هزینه های لوازم تحصیلی حدود پانصد تا هزار دلار در سال که بستگی به رشته تحصیلی دارد
2. هزینه بیمه حدود ششصد دلار در سال
3. هزینه های ثبت نام حدود دویست دلار

تحصیل در انگلستان

تحصیل، بخش قابل توجهی از زندگی در انگلستان )بریتانیا) محسوب میشود. در این کشور، صدها مدرسه، دانشکده و دانشگاه وجود دارد که برخی از آنها در زمره معروف ترین و برترینها در دنیا به شمار میروند. انگلستان (بریتانیا) به عنوان یکی از برترین کشورهای مناسب برای ادامه تحصیل در تمام جهان، رشد بسیاری کرده است. به واسطه قدمت برتر و چند صد ساله خود و همچنین وجود دانشگاههای بسیار خوب انگلیسی ،موسسات عالی رتبه در گوشه و کنار این کشور و انعطاف پذیری بسیار بالای آن نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر، می تواند دانشجویان بین المللی فراوانی را تربیت کند که سایر کشورهای انگلیسی زبان، قادر به انجام آن نمی باشند. دانشجویان بین المللی همواره حضور چشمگیری در انگلستان برای ادامه تحصیل داشته اند, و پیوسته تعدادشان رو به افزایش بوده است. با وجود 330,000 دانشجوی بین المللی در طی سال تحصیلی 2005/2006، بریتانیا دومین مقصد موردنظر دانشجویان بین المللی، بعد از ایالات متحده به شمار میرود. دوره های تحصیلی در بریتانیا، کوتاه تر از کشورهای دیگر است و همین موجب صرفه جویی در مخارج شما می شود. برای مثال، اکثر دوره های کارشناسی تنها سه سال طول می کشند، و دوره های کارشناسی ارشد را می توان به جای دو سال، یک ساله به اتمام رسانید. کیفیت این دوره ها مانند دوره های طولانی است، و فقط مطالعات فشرده، و در نتیجه مؤثرتر می شود. از این نظر که دوره تحصیلی خود را به سرعت تمام کرده و هزینه های زندگی و شهریه کمتری می پردازید، روشی بسیار مقرون به صرفه محسوب می شود. مدت زمان کوتاه تحصیلی در این کشور به این معنی است که شما می توانید زودتر شغلی پیدا کرده و شروع به کسب درآمد کنید.

در كشور انگلستان بیش از 3000 موسسه وجود دارند كه پذیرای دانشجویان خارجی از سراسر دنیا هستند. آشنایی با ملل و فرهنگهای مختلف همواره در گسترش دید و توسعه آگاهی افراد نقشی به سزا دارد كه آن هم منجر به موفقیت بیشتر در زندگی و كسب و كار شما خواهد گردید. به علاوه آشنایی با دوستان جدید همیشه افقهای جدیدی را به سوی شما خواهد گشود.

بورسیه های تحصیلی در انگلستان

بورسیه های تحصیلی در انگلستان یا بورسیه های تحصیلی Scholarships

بورسیه های تحصیلی یکی از مواردی است که توجه بسیاری از کسانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند به خود معطوف کرده است و اینکه چگونه میتوان برای بورسیه تحصیلی اقدام نمود سوالی است که ممکن است در ذهن تعداد زیادی از متقاضیان تحصیل در انگلستان ایجاد شود.

سوال معمولا به صورت زیر است؟

آیا میتوانم از دانشگاه یا موسسه آموزشی در انگلستان بورسیه بگیرم؟

پاسخ :
در صورتی که زمان کافی برای این کار نگذاشته باشید و جستجوی زیادی برای پیدا کردن دانشگاهی که به شما بورسیه تحصیلی بدهد صرف نکرده باشید و همچنین رزومه مناسی از سوابق تحصیلی و کاری قبلی تهیه نکرده باشید پاسخ به این سوال منفی است.

دانشجو بدون اینکه وضعیت تحصیلی عالی داشته باشد نمیتواند توقع بورسه و مساعدت مالی از طرف دانشگاهی را داشته باشد. قدم اول تهیه یک رزومه مناسب از شرایط تحصیلی و کاری قبلی است و سپس بایستی شروع به تحقیقات لازم در جهت یافتن بورسه انجام دهید.

از کجا باید برای اخذ بورسیه تحصیلی شروع کنم ؟

بعد از تهیه یک رزومه بسیار مناسب جاهای مختلفی هستند که میتوان در آن محلها بدنبال بورسیه بود که در اینجا به آنها میپردازیم.

منابع زیر منابع رایگانی است که از طریق آنها میتوان دانشگاها و موسساتی که بورسیه تحصیلی را اعطا میکنند یافت.

 

• International Scholarships

آدرس وب سایت:

http://www.internationalscholarships.com

در این وب سایت که بانک اطلاعاتی آنلاین بورسیه تحصیلی است و برای عموم متقاضیان آزاد است میتوان ثبت نام کرد و مشخصات موسساتی را که بورسیه تحصیلی را ارائه میکنند پیدا کرد.

• International Education Financial Aid

آدرس وب سایت:

http://www.iefa.org

این پایگاه اینترنتی شبیه به وب سایت بالا است. در این وب سایت اطلاعاتی به صورت رایگان در خصوصبورسیه تحصیلی برای دانشجویان در سراسر دنیا در دسترس است.

• Education UK Scholarships Search

آدرس وب سایت:

http://www.educationuk.org/pls/hot_b…er_scholarship

در این پایگاه اینترنتی که مخصوص انگلستان است امکان جستجوی رایگان را برای بورسیه تحصیلی در کشور انگلستان برای متقاضی فراهم مینماید.

یکی از راههای دیگر دسترسی به اطلاعات بورسیه های تحصیلی استفاده از موتورهای جستجو مانند گوگل – یاهو – ام اس ان – و یا موتورهای جستجوی دیگر است. لغاتی مانند عبارات زیر را جستجو کنید. البته میتوان مجموعه ای از لغات مرتبط را جستجو کرد.

 

Manufacturing Scholarship UK

Business Scholarship London
چگونه برای بورسیه های تحصیلی اقدام کنم؟راههای اقدام برای بورسیه های تحصیلی همانند واجد شرایط بودن فرد تابع هیچ قانون خاصی نیست. بعضی دانشگاه ها ممکن است از دانشجو یک مقاله خاص درخواست نمایند, در حالی که یک موسسه آموزشی ممکن است فقط از شما بخواهند تا یک فرم درخواست را تکمیل نمائید.

در صورتی که دانشگاهی را پیدا کردید که فکر میکنید برای بورسیه تحصیلی آن دانشگاه واجد شرایطید مستقیما با بخش آن دانشگاه تماس حاصل نمائید. Award Administrator

در سایتهای معرفی شده فوق میتوان دانشگاهائی را که بورسیه تحصیلی را ارائه میدهند جستجو کرد.

نکته: جستجوی خود را برا اساس کشور – رشته تحصیلی – و یا نام دانشگاه انجام دهید.

انواع بورسیه تحصیلی که ممکن است با آنها در زمان جستجو برخورد کنید به صورت زیر است:

Fulbright Scholarships
Rotary Scholarships
Postdoctoral Fellowships
Merit Scholarships
College Loans and much more

در سایت زیر نیز میتوان موسسات آموزشی را که بورسیه تحصیلی به دانشجویان اعطا میکنند را جستجو کرد.

http://www.internationalstudent.com/…s/search.shtml

استفاده از امکانات این سایت رایگان است. بعد از یافتن دانشگاه مورد نظر در صورتی که علاقمند به اقدام برای بورسیه تحصیلی در آن دانشگاه هستید به صورت مستقیم برای آن دانشگاه اقدام نمائید. در این سایت توصیه ها به صورت عمومی بوده و توصیه شخصی نمیشود. سایت فوق به خودی خود هیچ بورسه ای را در اختیار ندارد و فقط مکانی برای جستجوی شما در خصوص موسسه های آموزشی اعطا کننده بورسیه ها هست.

واجد شرایط بودن بسته به موسسه بورسیه کننده دارد. هیچ قانون خاصی برای اینکه بتوان بر اساس آن گفت که آیا فردی واجد شرایط است یا نه وجود ندارد. هر بورسه تحصیلی نیازمندیهای مخصوص به خود را دارد. برای مثال بعضی تافل یا آیلتس و یا تافل را به عنوان پیش نیاز گذاشته و بعضی موسسات یا دانشگاها , دانشجویان را از کشورهای به خصوصی بورسیه میکنند. بنابراین توصیه میشود تا هر فردی بسته به شرایط خود تحقیق لازم جهت آگاهی از واجد شرایط بودن برای بورسه های تحصیلی را به روشهائی که در بالا توضیح داده شد انجام دهد.

فراموش نکنید؟

بدون رزومه کامل که شرایط تحصیلی و کاری شما در آن به طور دقیق توضیح داده شده است هرگز برایبورسیه تحصیلی اقدام نکنید.
زمان بگذارید – تحقیق کنید (اینترنت این امکان را به سادگی برای شما فراهم میکند) و در آخر اینکه واقع بین باشید.

 

هزینه های تحصیلی در انگلستان :

قبل از هر گونه توضیح لطفا به دو واژه زیر توجه نمایید.

دانشجوی خانگی انگلستان = Home Student
دانشجوی خارجی در انگلستان = Overseas Student

وزارت آموزش در انگلستان , اداره اجرائی در اسکاتلند و مجلس حکومتی در ولز و مجلس ایرلند شمالی تصمیم میگیرند کدام یک از دانشجویان میتوانند هزینه های تحصیلی در انگلستان را به عنوان Home Student بپردازند.حتی برای دانشجویان خانگی رده بندی های متفاوتی است. که در ذیل توضیح داده شده است.

آیا من به عنوان دانشجوی خارجی میتوانم هزینه های تحصیلی در انگلستان را مانند دانشجویان خانگی بپردازم؟
در شرایط زیر دانشجو میتواند هزینه های تحصیلی در انگلستان را مانند Home Student بپردازد.

* دارای ملیت کشوری در اتحادیه اروپا باشد یا اینکه متقاضی یا اعضای خانواده فردی باشد که ملیت آن فرد جز اتحادیه اروپا باشد.
* جز اتحادیه افتصادی اروپا و یا کارگران سویسی باشد یا اعضای خانواده چنین فردی باشد.
* پناهنده باشد.
* فرزند فردی با ملیت سویسی باشد.
* فرزند کارگری به ملیت ترکیه در انگلستان باشد.
* بودن در انگلستان برای مدت 3 سال به خودی خود به معنای استفاده از امکانات Home Student نیست.
معمولا مدارک تحصیلی درانگلستان به صورت زیر تقسیم بندی میشوند.
Qualification Type and Level

Undergraduate students
Postgraduate students
MBA
Taught degree
Diploma
Certificate
Research degree

هزینه های تحصیلی در انگلستان برای دانشجویان خارجی در دوره های مختلف زبان انگلیسی صورت زیر است:

از 2.000 پوند تا 7.000 پوند درسال و موسسه آموزشی زبان انگلیسی عمومی :  General English

از 1.000 پوند تا 10.000پوند بسته به طول دوره و موسسه آموزشی زبان انگلیسی ایلتز آکادمیک :  Academic IELTS

از 1.000 پوند تا 7.000 پوند بسته به طول دوره و موسسه آموزشی زبان انگلیسی ایلتز چنرال :  General IELTS

از 1.000 پوند تا 10.000پوند بسته به طول دوره و موسسه آموزشی دوره های فشرده ایلتز: IELTS Intensive Course

از 1.000 پوند تا 10.000پوند بسته به طول دوره و موسسه آموزشی زبان انگلیسی تجاری :  Business English

از 5.000 پوند تا 8.000 پوند در سال پوند و موسسه آموزشی دوره پایه و آمادگی جهت ورود به دانشگاه (پیش دانشگاهی): University Foundation Course
لازم به ذکر است که هزینه های فوق ممکن است در شهرهای مختلف و کالج با مدارس دیگر متفاوت باشد.
هزینه های تحصیلی در انگلستان جهت تحصیل در رشته های دانشگاهی :

£14,000 – £12,000 پوند در سال دوره های کارشناسی –گروه هنر  Undergraduate – Art
£15,000 – £14,000 پوند در سال دوره های کارشناسی – گروه علوم  Undergraduate – Science
£15,000 – £12,000 پوند در سال دوره های کارشناسی ارشد – گروه هنر  Postgraduate – Art
£15,000 – £12,000 پوند در سال دوره های کارشناسی ارشد – گروه علوم  Postgraduate – Science
لازم به ذکر است که هزینه های فوق ممکن است با مقداری تفاوت در شهرهای مختلف متفاوت باشد.
هزینه های تحصیلی در انگلستان برای دانشجویان خارجی:

هزینه های تحصیلی در انگلستان برای دانشجویان خارجی از 2000 تا 18000 پوند در سال بسته به موسسه آموزشی یا دانشگاه , سطح دوره تحصیلی و نوع رشته متفاوت است که در نمودارهای زیر در سالهای 2009 و 2010 به آن ها اشاره شده است. معمولا هزینه های تحصیلی در مراکز آموزش عالی بیشتر است.

دانشگاه های انگلستان

تا آگوست 2008، 91 دانشگاه از 109 دانشگاه موجود در بریتانیا، در انگلستان بوده اند. این تعداد، به استثنای 133 موسسه آموزش عالی (مانند دانشکده های آموزش عالی) است که مطابق با نظر شورای سلطنتی حق استفاده از واژه “دانشگاه” را بر روی موسسه خود ندارند. البته تعداد دانشگاه ها در حال افزایش می باشد.
بریتانیا با سیستم فوق العاده آموزش عالی و صدها دانشگاه در سطح جهان تجربه ای غنی را برای دانشجویان بین المللی به ارمغان می آورد.دوره ها و دانشگاه ها با هم متفاوت بوده و هر دانشجو نیز به دنبال همین تفاوت ها است. بنابراین انتخاب دوره مناسب در دانشگاه مناسب، کمی کار و زمان می طلبد.

تعدادی از عالی‌ رتبه‌ترین دانشگاه‌های دنیا را دانشگاه‌های انگلستان تشکیل می‌دهند؛ در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها QS در سال 2010 ،دانشگاه کمبریج، دانشکده امپریال لندن، دانشگاه آکسفورد و کالج دانشگاهی لندن جزء 10 رتبه برتر جهان شناخته شده‌اند. دانشکده اقتصاد لندن، هم به لحاظ آموزشی و هم تحقیقاتی، به عنوان یک موسسه علوم اجتماعی پیشرو توصیف شده بود. دانشکده تجارت و بازرگانی لندن به عنوان یکی از دانشکده‌های برجسته تجارت و بازرگانی در جهان در نظر گرفته می‌شود و رشته‌های MBA در آن، در سال 2010 از نظر مجله فایننشال تایمز، برترین رتبه را در جهان کسب کرد. درجات تحصیلی دانشگاهی در انگلستان، معمولا در چند رده مجزا می‌شوند: ممتاز (I)، بالاتر از رتبه دوم (II:2)، پایین‌تر از رتبه دوم (II:2)، رتبه سوم (III) و رتبه‌ای که در هیچ‌یک از رتبه‌های نامبرده قرار نمی‌گیرد (پایین‌تر از رتبه سوم).

● دانشگاه باکینگهام ● دانشگاه انگلیا راسکین ● دانشگاه آستون ● دانشگاه شهر بیرمنگام ● دانشگاه اج هیل ● دانشگاه نیو باکینگهام شایر ● دانشگاه کمبریج ● دانشگاه ایست انگلیا ● دانشگاه هرتفورد شایر ● دانشگاه گلوچسترشایر ● دانشگاه گلد اسمیت لندن ● دانشگاه گرینویچ● دانشگاه کنت ● دانشگاه هادرسفیلد ● دانشگاه هال ● دانشگاه کییل ● دانشکده ترینیتی لیدز ● دانشگاه کینگستون ● دانشگاه لنکستر ● دانشگاه لیدز ● دانشگاه جان مورز لیورپول ● دانشگاه لیچستر ● دانشگاه لیورپول ● دانشگاه لیورپول هوپ ● دانشگاه منچستر ● دانشگاه متروپولیتان لندن ● دانشگاه ساوت بنک لندن ● دانشگاه لوفبورو ● دانشگاه شفیلد ● دانشگاه متروپولیتان منچستر ● دانشگاه میدل س-ک-س ● دانشگاه نیوکاسل ● دانشگاه کویین مری لندن ● دانشگاه نورث آمبریا ● دانشگاه ناتینگهام ترنت ● دانشگاه آکسفورد بروکز ● کالج راسکین آکسفورد ● دانشگاه بین المللی آمریکایی ریچموند، لندن ● دانشگاه روهمپتون ● رویال هالو وی، دانشگاه لندن ● دانشگاه استافورد شایر ● دانشگاه شفیلد هالام ● دانشگاه ساوتمپتون سولنت ● سنت جرج، دانشگاه لندن ● کمپس دانشگاه سافولک ● کالج دانشگاه استرن میلیس ● دانشگاه تی ساید ● دانشگاه ساوتمپتون ● دانشگاه هنر لندن ● دانشگاه ساندرلند ● دانشگاه ساری ● دانشگاه سا*** ● دانشگاه وست لندن ● دانشگاه برایتون ● دانشگاه غرب انگلستان، بریستول ● دانشگاه لندن ● دانشگاه ولور همپتون ● دانشگاه وارویک ● دانشگاه وست مینستر ● دانشگاه وینچستر ● دانشگاه نورثمپتون ● دانشگاه ورچستر ● دانشگاه سلفورد ● دانشگاه ریدینگ
● دانشگاه پیتر بورو ● دانشگاه ناتینگهام ● دانشگاه آکسفورد ● دانشگاه پورتسموث ● دانشگاه یورک ● دانشگاه استرات کلاید ● دانشگاه استرلینگ ● دانشگاه پلیموث ● دانشگاه آلستر ● دانشگاه یورک سنت جان ● دانشگاه سنت اندروز ● دانشگاه رابرت گوردون ● دانشگاه غرب اسکاتلند ● دانشگاه کویینز بلفاست ● دانشگاه هریوت وات ● دانشگاه گلسگو کالدونین ● دانشگاه کویین مارگارت ● دانشگاه ادینبرگ نپییر ● دانشگاه داندی ● دانشگاه آبرتی داندی ● دانشگاه گلسگو ● دانشگاه ادینبورگ ● دانشکده هنر گلسگو ● کالج گلسگوی شمالی ● دانشگاه آبردین ● دانشگاه هایلندز و آیلندز ● کالج کشاورزی اسکاتیش

 

تحصیل در نیوزلند

دانشگاه های نیوزلند

دانشگاه وایکاتو

معرفی
دانشگاه وایکاتو در سال 1964 تاسیس شد. در حال حاضر بیش از 12000 دانشجو و 1560 نفر کارمند دارد. وایکاتو در جذب دانشجویان خارجی بسیار موفق بوده است و بیش از 2000 دانشجوی خارجی دارد که نسبت به تعداد کل دانشجویان دانشگاه، رقم بالایی است. وکیتو شهرت خود را از دانشکده های علوم کامپیوتر و مدیریت دارد و همچنین کالج مطالعات قبایل “مائوری” که در واقع مرکز جهانی مطالعات مائوری نیز می باشد.

دانشگاه 2 کمپس در شهرهای هامیلتون و تانگورا دارد. کمپس هامیلتون که کمپس اصلی نیز هست، نزدیک یک کیلومتر مربع مساحت دارد. کمپس محوطه ای پارک مانند با 3 برکه است. کلوب های ورزشی-تفریحی در محیط کمپس حضور دارند. سالن های سخنرانی، کتابخانه ای با بیش از یک میلیون جلد کتاب و یک شبکه کامپیوتری وسیع از دیگر امکانات کمپس است. کمپس تانگورا کوچکتر است اما امکانات مشابهی دارد. هر دو کمپس خوابگاه های دانشجویی دارند.

تحقیقات
وایکاتو در امر تحقیقات موفق بوده است و به نسبت تعداد دانشجویان کم، بیشترین در آمد تحقیقاتی را دارد. این دانشگاه در بسیاری زمینه های تحقیقاتی رتبه اول تحقیقات را در میان دانشگاه های نیوزلند بدست آورده است. از جمله تحقیقات در دانشکده آموزگاری و تحقیقات در دانشکده تجارت و بازرگانی. برخی زمینه های تحقیقاتی دانشگاه عبارتند از: مدیریت، حسایداری، دارایی، مدیریت منابع انسانی، علوم کامپیوتر، ریاضیات، علوم پایه به خصوص زیست شناسی شامل اکولوژی، تکامل، رفتارشناسی، سلولی، ملکولی، اورگانیسم، شیمی، آموزش و پرورش و علوم اجتماعی. نام برخی از مراکز تحقیقاتی و موسسات تحقیقاتی وکیتو نیز در زیر فهرست شده است:

مرکز تحقیقاتی تنوع زیستی و اکولوژی
موسسه تحقیقاتی مطالعات قبائل مائوری
مرکز تحقیقاتی نوآوری در نرم افزارها
واحد تحقیقاتی ترکیبات عسل
مرکز تحقیقاتی بین المللی جانداران خشکی زی قطب
مرکز تحقیقاتی بین المللی تغییرات جهانی
مرکز تحقیقاتی مدیریت
مرکز تحقیقاتی بیوشیمی و بیوتکنولوژی
موسسه تحقیقاتی محیط زیست
موسسه تحقیقاتی ملی دموگرافی و آنالیزهای اقتصادی
موسسه تحقیقاتی تجارت
دانشکده ها
به طور کلی، وایکاتو 2 دانشکده و 5 کالج دارد. در سال 2007 وایکاتو در رتبه بندی ملی پنجمین دانشگاه نیوزلند شناخته شد. در همان سال در رتبه بندی ها در 10 رشته نامبرده زیر نیز در بالاترین ها قرار گرفت. اوتاگو به عنوان دانشگاه اول در 14 رشته تحصیلی مقام اول را کسب کرد و وکیتو در 10 زمینه: حسابداری و دارایی، شیمی، ارتباطات، خبرنگاری و رسانه ها، علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات و علوم اطلاعاتی، اکولوژی، تکامل و رفتارشناسی، آموزش و پرورش، مدیریت، منابع انسانی، سلولی، ملوکولی و اورگانیسم، موسقی و ادبیات، ریاضیات محض و کاربردی. فهرست دانشکده ها در اینجا آمده است:

دانشکده هنر و علوم اجتماعی:

شامل علوم اجتماعی، جامعه شناسی، زبان های خارجی و هنرهای اجرایی.

دانشکده ریاضیات
کالج آموزش و پرورش:

شامل رشته های معلمی، آموزش، مدیریت مدارس، مشاوره، ورزش و تفریح.

کالج حقوق وایکاتو
کالج مطالعات مائوری
کالج علوم ومهندسی
کالج مدیریت وایکاتو

دانشگاه ولینگتون نیوزیلند

این دانشگاه در سال 1897 در شهر ولینگتون نیوزلند تاسیس یافت. هم اکنون بیش از 17000 دانشجو دارد و رتبه چهارم تحقیقاتی را در میان دانشگاه های نیوزلند به خود اختصاص داده است. دانشگاه ولینگتون در زمینه های حقوق، علوم اجتماعی و علوم دیگر بسیار مطرح می باشد. گفته می شود امسال این دانشگاه بیشترین تعداد فارغ التحصیلان دوره دکترا را در نیوزلند داشته است.

بهتر است بدانید کتابخانه دانشگاه ولینگتون یکی از بزرگترین کتابخانه های نیوزلند است. این کتابخانه در سال 1899 تاسیس شد و هم اکنون بیش از 1.3 میلیون جلد کتاب و بیش از 700000 نسخه کتاب الکترونیکی دارد. کتابخانه های رشته های مختلف از یکدیگر مجزا می باشد.
دانشگاه ولینگتون سالانه تعداد زیادی دانشجوی خارجی می گیرد و از این رو انواع امکانات حمایتی از جمله خوابگاه برای این دانشجویان وجود دارد.

فهرست دانشکده ها
دانشگاه 8 دانشکده دارد که در چهار کمپس آن تقسیم شده اند. کمپس ها از طریق اتوبوس و قطار به یکدیگر متصل می شوند.

دانشکده معماری و نقشه کشی
دانشکده تجارت و بازرگانی
دانشکده آموزش
دانشکده مهندسی
دانشکده تحقیقات
دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
دانشکده حقوق
دانشکده علوم پایه

دانشگاه لینکون

معرفی
دانشگاه لینکون، یکی از 8 دانشگاه دولتی نیوزیلند است. این دانشگاه در سال 1880 تاسیس یافت و قدمتی 125 ساله در آموزش و پرورش دانشجو دارد. کمپس 58 هکتاری این دانشگاه، در نزدیک شهر کرایست چرچ (بزرگترین شهر ایالت نیوزیلند جنوبی) واقع شده است. این فاصله کمتر از 25 دقیقه می باشد.
دانشکده و کالج
دانشگاه 3 دانشکده اصلی و چندین کالج دارد. محیط زیست خاص اطراف دانشگاه و زمین های فراوان باعث شده است که رشته های دانشگاه بیشتر در مورد کشاورزی و محیط زیست باشد. با این این حال تعداد زیادی رشته تحصیلی در زمینه های مهندسی، حقوق، علوم و … نیز در این دانشکده ها جای داده شده اند.
دانشکده کشاورزی:

کالج کشاورزی
کالج اکولوژی
کالج تغذیه و علوم بیوملکولار
کالج مطالعات خاک

دانشکده تجارت و بازرگانی:

کالج حسابداری، اقتصاد و دارایی
کالج تجارت، مدیریت، حقوق و بازاریابی
کالج مدیریت کشاورزی و مطالعات املاک و دارایی

دانشکده محیط زیست، جامعه و نقشه کشی:

کالج علوم کامپیوتر
کالج محیط زیست
کالج علوم اجتماعی، پارک ها، تفریحات، توریسم و ورزش
کالج معماری منظر
تحقیقات
دانشگاه در زمینه تحقیقاتی بسیار فعال است و در هریک از دانشکده مراکز تحقیقاتی وجود دارد. پروفایل تحقیقاتی دانشگاه، ترنسفورم نام دارد که می توانید دانلود نمایید.

برخی امکانات دانشگاه
انواع خدمات حمایتی برای دانشجویان خارجی وجود دارد. خوابگاه ها محوطه وسیعی هستند که حدود 700 دانشجو را در خود جای می دهند. خدمات دیگر عبارتند از: کلوب های ورزشی، سایت کامپیوتری، مراکز نگهداری از کودک و …

 

دانشگاه کنتربری

معرفی
دانشگاه کنتربری واقع در کرایست چرچ می باشد که بزرگترین شهردر نیوزیلند جنوبی است. این دانشگاه در سال 1873 تاسیس یافت. در آن زمان، این دانشگاه دومین دانشگاه نیوزیلند بود. هم اکنون این دانشگاه 22000 دانشجو دارد که 19000 تن از آنها دانشجویان بومی و 2000 نفر دیگر دانشجوی خارجی هستند.

کرایست چرچ آب و هوایی معتدل دارد. در گرم ترین شرایط درجه هوا 32 درجه و در سردترین حالت منفی 4 درجه می باشد. این شهر کمی بیش از 300 هزار نفر جمعیت دارد.
دانشکده و کالج
دانشگاه 6 دانشکده اصلی دارد که هر یک تعدادی کالج را در خود جای می دهند. در هر یک از این کالج ها رشته های تحصیلی در کلیه مقاطع ارائه می شوند.
دانشکده هنر: کالج انسان شناسی، کالج هنرهای تجسمی، موسقی و تئاتر، کالج علوم سیاسی و اجتماعی، کالج زبان، کالج مطالعات بومی

دانشکده تجارت و بازرگانی: کالج حسابداری و اطلاعات سیستم ها، کالج اقتصاد و دارایی، کالج مدیریت، کالج MBA

دانشکده مهندسی: کالج مهندسی شیمی، کالج مهندسی عمران و منابع طبیعی، کالج مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر، کالج مهندسی کامپیوتر و الکتریک، کالج مهندسی مکانیک، کالج ریاضیات و آمار، کالج جنگلداری

دانشکده علوم: کالج زیست شناسی، کالج شیمی، کالج جغرافیا، کالج اختلالات ارتباطی، کالج زمین شناسی، کالج فیزیک و نجوم، کالج روانشناسی.

دانشکده آموزگاری
دانشکده حقوق

تحقیقات
تحقیقات در این دانشگاه بسیار فعال می باشد و سالیانه تعداد زیادی مقاله تحقیقاتی منتشر می شود. دانشگاه تعداد زیادی مرکز تحقیقاتی دارد ویکی از قطب های مهم تحقیقاتی نیوزیلند محسوب می شود. کنتربری در تعدادی موضوعات تحقیقاتی رتبه اول تحقیقات را در نیوزیلند به خود اختصاص می دهد.

کمپس، خوابگاه و دیگر امکانات

مساحت کمپس های دانشگاه به 87 هکتار می رسد. کمپس ها محیطی بسیار زیبا دارند. در هر یک از کمپس ها انواع امکانات آکادمیکی (کتابخانه، سالن اجتماعات، سالن لکچر، سایت اینترنتی..) و غیر آکادمیکی (کلوب و سالن های ورزشی، کلوب های تفریحی، کافی شاپ، سالن تئاتر،…) برای دانشجویان وجود دارد. خدمات خاص دانشجویان خارجی -از جمله خوابگاه- نیز در هر یک از کمپس ها ارائه می شود.

 

دانشگاه اوتاگو

دانشگاه اوتاگو واقع در دونیدین، در سال 1869 تاسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه نیوزلند می باشد. در حال حاضر بیش از 20000 دانشجو، 1500 دانشجوی خارجی و حدود 2000 نفر کارمند دارد.

اوتاگو 5 کمپس در قسمت های مختلف نیوزلند دارد. کمپس اصلی واقع در دونیدین می باشد.
اوتاگو دانشگاهی بسیار تحقیقاتی است و از لحاظ تحقیقاتی در رتبه دوم بعد از دانشگاه اوکلند قرار می گیرد. دانشگاه بیش از 20 موسسه تحقیقاتی دارد. نام برخی از موسسات و مراکز تحقیقاتی در زیر فهرست شده است:
گروه تحقیقاتی اپیدمولوژی ایدز
مرکز تحقیقاتی بیوتکنیک
مرکز تحقیقاتی آزمایشگاهی ژنتیک
واحد تحقیقاتی سرطان
مرکز تحقیقاتی کاردیو اندو کرین
مرکز تحقیقاتی آمار و ریاضیات
مرکز تحقیقاتی بهداشت جهانی
مرکز تحقیقاتی تولید مثل و ژنومیک
مرکز تحقیقاتی کودک و خانواده
مرکز تحقیقاتی نورو اندو کرینولوژی
مرکز تحقیقاتی تغذیه، سلامت و بهداشت
مرکز تحقیقاتی کشاورزی، غذا و محیط زیست
مرکز تحقیقاتی پارچه و بافت
واحد تحقیقاتی پیشگیری از صدمات
مرکز تحقیقاتی سم شناسی
مرکز تحقیقاتی علوم اعصاب

رتبه بندی
دانشگاه اوتاگو در میان رده بندی های جهانی در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد. بر اساس رده بندی تایمز سال 2009 ، اوتاگو در رتبه 125 جهانی قرار گرفت.
دانشکده ها
به طور کلی بخش آموزشی دانشگاه 4 بخش می شود: بازرگانی و تجارت، علوم پزشکی و بهداشت، جامعه شناسی و علوم پایه. اوتاگو در ارائه برخی رشته های آموزشی در نیوزلند منحصر می باشد. به عنوان مثال رشته های دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه های علوم پزشکی تنها در دانشگاه اوتاگو به دانشجویان ارائه می شوند. نام 4 دپارتمان آموزشی اوتاگو عبارتند از:

دپارتمان تجارت و بازرگانی
دپارتمان علوم پزشکی و بهداشت
دپارتمان علوم اجتماعی
دپارتمان علوم پایه

برخی خدمات دانشگاه

اوتاگو 10 کتابخانه دارد که 7 کتابخانه واقع در کمپس اصلی در دونیدین می باشد. علاوه بر 10 کتابخانه اصلی، یک کتابخانه تخصصی دندانپزشکی با 2000 جلد کتاب و یک کتابخانه تخصصی پزشکی با 150000 جلد کتاب نیز وجود دارد. تمامی کتابخانه ها مجهز به سیستم های بدون سیم هستند.

خوابگاه برای دانشجویان مهیا می باشد. خدمات اجتماعی، رفاهی، درمانی، تفریحی ورزشی نیز در خوابگاه ها وجود دارد. برخی دیگر از خدمات عبارتند از: مراکز نگهداری از کودک، مشاوره و کاریابی، مرکز آی.تی…

دانشگاه اوکلند

دانشگاه اوکلند بزرگترین دانشگاه نیوزلند است که در سال 1883 تاسیس شد. دانشگاه اوکلند تنها دانشگاهی است که در میان دانشگاه های نیوزلند در رده بندی های جهانی در رتبه زیر 100 قرار می گیرد. اوکلند همچنین تنها دانشگاهی است که عضویت دانشگاه های گروه 21 را دارا می باشد. اوکلند در حال حاضر بیش از 40000 دانشجو از بیش از 90 کشور دنیا دارد، همچنین حدود 4500 کارمند که 2000 نفر از آنها کارمند بخش آکادمیک و 2500 نفر کامند بخش عمومی می باشند.

دانشگاه 7 کمپس دارد که در نواحی مختلف اوکلند پراکنده می باشند. کمپس سیتی، کمپس اصلی اوکلند است که در مرکز شهر اوکلند واقع شده و 160 هزار متر مربع مساحت دارد.

اوکلند از لحاظ تحقیقاتی در نیوزلند همواره پیشرو بوده است. تا کنون 600 محقق فارغ التحصیل از دانشگاه اوکلند به عنوان محققین برتر جهانی شناخته شده اند. تحقیقات در اوکلند تا حدی است که دانشگاه سالانه 100 میلیون دلار از تحقیقات خود، درآمد کسب می کند. این رقم بسیار بالایی است که نه تنها در نیوزلند بلکه در دانشگاه های استرالیا نیز دیده نمی شود.

رتبه بندی
همان طور که گفته شد اوکلند تنها دانشگاهی در نیوزلند است که در میان 100 دانشگاه برتر جهانی قرار داده می شود. در رده بندی تایمز سال 2009، اوکلند در رتبه 61 جهانی قرار گرفت و در رده بندی شانگهای همان سال در رتبه 201 جهانی قرار گرفت.
دانشکده ها فهرست 8 دانشکده دانشگاه اوکلند در زیر آمده است:

دانشکده هنر
دانشکده اقتصاد و تجارت
دانشکده آموزش و پرورش
دانشکده مهندسی
دانشکده حقوق
دانشکده پزشکی و علوم بهداشت
دانشکده علوم پایه
دانشکده الهیات
خوابگاه
خوابگاه در تمامی کمپس ها وجود دارد. غذا، امکانات رفاهی، اجتماعی، درمانی، تفریحی و ورزشی از امکانات خوابگاه های اوکلند می باشند.

تحصیل در آلمان

دانشگاه معماری و عمران در شهر وایمار (Bauhaus Universität Weimar) و دانشگاه صنعتی کتبوس (BTU Cottbus) به عنوان دو دانشگاه بر‌تر آلمان در جذب دانشجویان خارجی از سوی موسسه‌ی تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) معرفی شدند.
دانشگاه صنعتی کتبوس در سال ۱۹۹۱ میلادی تاسیس شد. در طول بیست سال گذشته این دانشگاه موفق شده است بیشترین تعداد از دانشجویان خارجی را در مقایسه با جمعیت هفت هزار نفری خود جذب کند، به طوری که از هر ده دانشجوی دانشگاه کتبوس، یک دانشجو غیرآلمانی است.
علاوه بر این ارائه‌ی رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی نیز بر جذابیت‌های دانشگاه صنعتی کتبوس افزوده است. رشته‌هایی همچون مهندسی برق و قدرت و همچنین رشته‌ی مدیریت منابع از جمله رشته‌هایی هستند که در دانشگاه کتبوس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.
دانشجویان خارجی دانشگاه صنعتی کتبوس در صورت نیاز می‌توانند در کلاس‌های آموزش زبان آلمانی که به مدت دو ترم از سوی دانشگاه برگزار می‌شود، شرکت کنند.

نمایی از کتابخانه و مرکز علوم ارتباطات و رسانه دانشگاه صنعتی کتبوس. این کتابخانه به عنوان کتابخانه‌ی سال آلمان نیز انتخاب شده است.یوخن شوتنر از مسئولان آموزشی دانشگاه کتبوس معتقد است، دانشجویان خارجی در این دوره علاوه بر یادگیری زبان آلمانی با فرهنگ آموزش و تحصیل در دانشگاه‌های آلمان نیز آشنا می‌شوند.

از تحصیل رایگان تا ارائه رشته‌ها به زبان انگلیسی

در کنار دانشگاه صنعتی کتبوس، دانشگاه معماری و عمران وایمار نیز به عنوان دانشگاه بر‌تر در جذب دانشجویان خارجی انتخاب شده است. در این دانشگاه نیز بیش از ۱۵ درصد از دانشجویان را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.
شهریه در برخی از دانشگاه‌های آلمان هنوز تصویب نشده است و دانشگاه وایمار نیز از جمله همین دانشگاه‌های رایگان محسوب می‌شود. دانشجویان برای هر نیم سال تحصیلی (شش ماه) تنها مبلغی در حدود ۲۰۰ یورو، بابت هزینه خدمات دانشجویی پرداخت می‌کنند.
از جمله موارد استفاده از خدمات دانشجویی که با پرداخت این هزینه امکان‌پذیر می‌شود، استفاده رایگان از وسایل حمل و نقل عمومی در شهر محل سکونت و در مواردی در شهرهای مجاور می‌باشد.

نینا ولفایل از مسئولان دانشگاه کتبوس با استقبال از تصمیم موسسه تبادلات آکادمیک آلمان در انتخاب این دانشگاه و دانشگاه وایمار به عنوان بر‌ترین دانشگاه‌های آلمان در جذب دانشجویان خارجی گفت، دانشگاه کتبوس از نخستین دانشگاه‌های آلمان محسوب می‌شود که ارائه‌ی رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی را مرسوم کرده است. از همین رو به اعتقاد این مسئول آموزشی، دانشگاه‌های دیگر نیز می‌توانند با فراهم کردن امکانات تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان بر محبوبیت خود بیافزایند.

لیست کشور های که پذیرنده ی دانشجویان ایرانی هستند.

هلند
لتوني
آلمان
اتريش
استراليا
انگلستان
قبرس
کانادا
مجارستان
ترکيه
جمهوري آذربايجان
آمريكا
روسيه
مالزي
اکراين
اسلووني
بالروس
پاکستان
فرانسه
نيوزيلند
کويت
امارات
هندوستان
سوئد
فنالند
چک
ولز
چين
برزيل
ايرلند شمالي
آفريقا جنوبي
نروژ
ايرلند جنوبي
ژاپن
اسكاتلند
ايتاليا
پرتغال
اسپانيا
کره جنوبي
تاجيكستان
فيليپين
سوئيس
سوريه
تايلند
روماني
مالت
اسلواکي

یک نظر

 1. ندا پرواز

  میخواستم ببینم شرایط کلیش چیه و چ جوریاس همه چیزو میخواستم برام توضیح بدین

  با تشـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــکر

  نـــــــــــــــــــــــدا پــــــــــــــــــــرواز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

css.php