شنبه , 11 جولای 2020
صفحه اصلی » آموزش زبان انگلیسی » کد بندی کلمات انگلیسی
دیکشنری آنلاین انگلیسی به فارسی لغت نامه دهخدا


کلاس فن بیان آموزش آنلاین زبان انگلیسی
 

 
دوره مدیریت فروش و بازاریابی حرفه ای

کد بندی کلمات انگلیسی

c2-150x150

مختصری در مورد کدبندی لغات

    روش تصویر سازی یا کدگذاری لغات اخیرا به عنوان یکی از شیوه های نوین برای به خاطر سپردن بهتر لغات در زمان کمتر و با صرف وقت کمتری مطرح شده است که امکان ماندگاری بیشتر لغات در ذهن مخاطب را نیز فراهم می‌آورد. و امروزه همایش هایی هم در جای جای ایران در این خصوص برگزار می‌شود. این روش تصویر سازی برای یادگیری لغات می‌باشد که به نظر من عنوان ::سر نخ سازی:: مفهوم بهتر و قابل درک‌تری به این روش خواهد داد. این روش به این صورت می‌باشد که شما سعی می‌کنید با توجه به دانش قبلی خودتان برای لغتی که در تلاش برای درک یا حفظ معنی آن هستید یک تصویر یا سرنخ بسازید. دفعه بعد با روبرو شدن با آن لغت سرنخ سریعا در ذهن شما تداعی شده و معنی لغت را به یاد خواهید آورد. البته به شرط اینکه این سرنخ و تصویر سازی به شیوه درستی انجام شده باشد. برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید:

تصمیم داریم برای کلمه bizarre تصویر سازی کنیم. این کلمه را به صورت سریع تکرار کنید.!:.78یزاره، بیزاره، بیزاره و یکدفعه اون رو به بزارو، بزارو تغییر آوا بدین و توی ذهن خودتون بزهایی رو تصور کنید که روی درخت رفتن.  این خیلی عجیب و غریب است که بزها بر روی درخت رفته باشند. پس معنی bizarre= عجیب و غریب

مثال دوم:

      فرض کنید شما به لغت در valorous به معنی شجاع بر میخورید. در این حال میتوانید در ذهن خود چنین مجسم کنید که در کنار دریا ایستادهاید و مشغول تماشای والها هستید. والها یکی یکی به سطح آب میآیند ولی به محض اینکه شما را میبینند میترسند و فرار میکنند، تا اینکه یک وال روس (یک وال از کشور روسیه) به سطح آب میآید و بجای اینکه از شما فرار کند، به سمت شما میآید. شما با خود میگویید: وال روس، شجاع است!

یک نظر

  1. ناشناس

    آیا براتون مقدوره کدگذاری لغات انگلیسی رو بصورت جزوه تهیه بفرمایین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

css.php